Skip to content

Käsitöö aastast 1965

Saaremaa põliste paadiehitustraditsioonide jätkamiseks alustati 1965. aastal puupaadiehitusega kohalike kalurite tarbeks. Nüüdseks oleme tulnud enda klientidele lähemale ning kolinud Kuressaarde.

Algul tegutses Vätta puidutsehh kogu saart hõlmanud kalurikolhoosi egiidi all ja tegi peale rannakaluritele vajaminevate paatide valmis ka kolhoosis vajaminevad puidust ehitusdetailid. Alates 1992 aastast eraettevõttena tegutseva firma toodete nimistusse lisandusid peagi eritellimusel toodetavad uksed-aknad, puittrepid ja ajaloolised puupaadid.

Aastatega kasvas firma tuntus, paate hakati tegema ka mandrimeeste tarbeks. Esimesed neist läksid Pärnu ja Peipsi kaluritele. Nüüd seilavad Vätta paadimeistrite valmistatud puupaadid ja puupurjekad peale Eesti ka Soome, Saksamaa, Norra, Rootsi ja Hollandi vetes. Vätta Puidus tehtud mööblit, uksi, aknaid ja treppe leidub arvukalt nii saarlaste kui ka mandrimeeste elamutes, suvilates ja ühiskondlikes hoonetes.


2003 aastal avasime Kuressaares kaupluse Lukusell, kus koostatakse lukustusprojekte ja müüakse lukke ning akna ja uksetarvikuid. Samuti valmistatakse võtmeid.

Missioon

Pakkuda kvaliteetsed ning kiiret teenust luues väärtust, mis kandub edasi. Lisaks sellele olla kliendile kõige lähedasem ja usaldusväärsem teenusepakkuja.

Väärtused

  • Personaalsus ja suhtlus iga kliendiga
  • Valmistada kvaliteetset ning maitsekat tooted
  • Kogemus, professionaalsus ja tulemus!